176532
Linde H-25-D-02-600 (393)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 10.986 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 465 cm |
| Closed height | 215 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 27x10-12 |
| Tyre size rear | 23x9-10 |
| Total weight | 4.630 kg |
| Details | cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions, hourmeter confirmed |