176432
Still RX-60-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2017 |
| Running hours | 8.351 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 489 cm |
| Closed height | 228 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 620 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Total weight | 4.974 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | new forks, cabin, heating, 4 hydraulic functions |