176420
Toyota 02-8-FGF-15
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.500 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 19.624 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 470 cm |
| Closed height | 215 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Total weight | 2.940 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |