- Início
- Products
- Pallet stackers
- 176382 Jungheinrich EJC-112
176382
Jungheinrich EJC-112
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2012 |
| Running hours | 1.456 |
| Mast | Duplex standard |
| Lifting height | 360 cm |
| Closed height | 225 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 865 kg |
| Fork width | 56 cm |
| Fork length | 115 cm |