- Início
- Products
- Reach trucks
- 176231 Toyota RRE-160-M
176231
Toyota RRE-160-M
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 8.065 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 540 cm |
| Closed height | 237 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 465 |
| Total weight | 2.781 kg |
| Fork length | 115 cm |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |