176159
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 16.969 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 500 cm |
| Closed height | 226 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 690 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Total weight | 3.605 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |