- Início
- Products
- Pallet stackers
- 176110 Hyster S-1.2
176110
Hyster S-1.2
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 1.684 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 425 cm |
| Closed height | 255 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 1.084 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |