176108
Still RX-20-16
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2013 |
| Running hours | 16.399 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 492 cm |
| Closed height | 217 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 140x55-9 |
| Total weight | 3.057 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift |