176082
Linde E-40-P (337)
This product has been sold
Specifications
| Capacity | 4.000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2007 |
| Running hours | 7.874 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 440 cm |
| Closed height | 295 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 775 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250x70-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Total weight | 6.691 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |