175989
Toyota 8-FG-80-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 8.000 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 13.784 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 330 cm |
| Closed height | 268 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Total weight | 10.390 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |