175975
Toyota 40-8-FD-50-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 5.000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 12.817 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 330 cm |
| Closed height | 254 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 8.117 kg |
| Details | new forks, cabin, heating, 4 hydraulic functions, new rear tyres |