175902
Toyota 40-8-FD-50-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 5.000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 1 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 430 cm |
| Closed height | 235 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 7.800 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, airconditionning |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |