175871
Toyota 02-8-FDF-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 3.000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 4.679 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 470 cm |
| Closed height | 222 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Total weight | 4.650 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |