175856
Yale GDP-20-LX-E-2200
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 5.308 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 473 cm |
| Closed height | 215 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Total weight | 3.200 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new seat |
| Attachment types | Sideshift |