175803
Mitsubishi FG-45-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 4.500 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2011 |
| Running hours | 3.906 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 500 cm |
| Closed height | 240 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 6.750 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |