175644
Linde H-50-D-02 (394)
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 5.000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Year of manufacture | 2022 |
| Running hours | 6.348 |
| Mast | Duplex freelift |
| Lifting height | 313 cm |
| Closed height | 240 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 315x70-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Total weight | 6.444 kg |
| Fork length | 123 cm |
| Details | cabin, heating, 3 hydraulic functions, hourmeter confirmed |
| Attachment types | Rotating head |