175607
Doosan B-25-X-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 2.471 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 473 cm |
| Closed height | 216 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 620 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 23x10-12 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Total weight | 5.030 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |