175568
Toyota 40-8-FD-45-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 4.500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 1.816 |
| Mast | Duplex freelift |
| Lifting height | 300 cm |
| Closed height | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 7.200 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | con, cabin, heating, 4 hydraulic functions, airconditionning |
| Attachment types | Sideshift, Fork positioner with reach forks |