175494
Toyota 8-FD-45-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 4.500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 11.320 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 500 cm |
| Closed height | 320 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 7.310 kg |
| Details | exclusively for sale outside the EU, 3 hydraulic functions, new seat |