175493
Toyota 7-FBH-25
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2012 |
| Running hours | 8.303 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 470 cm |
| Closed height | 210 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 21x8-9 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Total weight | 4.560 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |