176111
Combilift CBE-3000
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 3.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2019 |
| Nilai Pengukur | 2.100 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 490 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 218 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 930 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 16x7x10.5 |
| Tyre size rear | 22x10x16 |
| Berat | 7.184 kg |
| Details | 4ws, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |