176544
Cesab CBG-20
This product has been sold
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Unique properties
- Defect
Specifications
| Capacity | 2,000 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Running hours | 8,191 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 450 cm |
| Closed height | 205 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Total weight | 3,700 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |