176406
Linde H-35-D-01 (1202)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 3,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Year of manufacture | 2021 |
| Running hours | 4,689 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 549 cm |
| Closed height | 342 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 27x10-12 |
| Tyre size rear | 23x9-10 |
| Total weight | 5,213 kg |
| Details | hourmeter confirmed, cabin, heating, 4 hydraulic functions, new front tyres |
| Attachment types | Sideshift |