176001
Toyota 52-8-FDF-30
This product has been sold
Specifications
| Capacity | 3,000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 4,856 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 430 cm |
| Closed height | 212 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Total weight | 4,550 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |