175237
Linde H-50-D-02-600 (394)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 5,000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 5,767 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 370 cm |
| Closed height | 280 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 315x70-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Total weight | 6,815 kg |
| Fork length | 130 cm |
| Details | new rear tyres, cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions, hourmeter confirmed |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |