175207
Linde H-30-D-02 (393)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 3,000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 8,131 |
| Mast | Duplex freelift |
| Lifting height | 401 cm |
| Closed height | 262 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250/75-12 |
| Tyre size rear | 225/75-10 |
| Total weight | 4,640 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | brewery model, hourmeter confirmed, cabin, heating, 4 hydraulic functions, airconditionning |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |